Archiv blogu

čtvrtek 14. prosince 2017

Co stihla žákovská rada v první polovině roku


V novém školním roce jsme opět přijali nové členy žákovské rady – odcházející deváťáky nahradili noví členové z šestých tříd – Vendy Jílková, Kristina Sikorová, Pepa Zetek a Valča Branná – uvidíme, jak se zapojí do činnosti a jak budou šikovní.

První akcí bylo již tradičně říjnové pasování prvňáků na družiňáky, tentokrát si program připravily s dětmi vychovatelky, pasovací královnu a její doprovod zajišťovala žákovská rada, přišli se podívat rodiče. Program dětí byl pestrý – předvedly, co se za dva měsíce naučily v kroužcích – předvedly se mažoretky, flétničky i pohybové aktivity. Královna je pasovala a pomocníci předali keramické medaile.

Druhou akcí měla být Halloweenská drakiáda, na kterou jsme pozvali zájemce z druhého stupně – bohužel na první termín nám nevyšlo počasí a 1.11. zase nefoukal vítr, takže se soutěžící s draky pěkně naběhali. Nejvíce draků vyrobily holky z šestých tříd, které nakonec taky vyhrály. Výtvory jste mohli vidět na chodbě v přízemí. Jeden pokus o draka byl „sáčkový příšerák“, který se sice nafukoval, ale nelétal. Že, Kláro:) Škoda, že účast nebyla větší.
Holky z ŽR vypomohly také 26.10. na akci Halloween organizované Domem dětí a mládeže v nové budově na Frýdecké ulici (kdysi budova Albrechtovy SŠ). Pomáhaly s výrobou placek a opravdu jim to v duchařském slušelo, jen mi žádnou fotku neposlaly, abych Vám je mohla ukázat…
Mílovými kroky se přiblížil prosinec.V pátek 1.12. jsme spolu s pěveckými a instrumentálními sbory byli na Adventu na náměstí – Adéla, Klára, Vendy a Eliška rozdávaly dobroty dětem na náměstí v rámci odpoledne pořádaného DDM a některým z těchto andělů málem omrzla křídélka:) Čertici naštěstí hřál kožich. Zároveň musím moc pochválit naše sborečky, vedené p. Wantulok a panem Kaletou, které za poměrně krátkou dobu natrénovaly moc hezké pásmo vánočních písní a poezie. Žádná škola neměla tak velký doprovodný kytarový soubor!

Čertovský Mikuláš 2017

Tradiční celoškolní akce měla opět velkou účast hlavně na prvním stupni, kde se několik dětí snažilo dokonce zakrýt své hříšky čertovským oblečkem. Naše čertíky nezmátli a byli po zásluze potrestáni, ale většinou slíbili nápravu a tak se mohly rozdávat perníčky. Dokonce nás ve třídách uvítalo i několik konkurenčních Mikulášků a tak jsme rádi, že letošnímu Mikuláši rostou nástupci! V rámci soutěže jsme po třídách hodnotili také výzdobu, počty maskovaných postav, zamaskovaného třídního učitele a samozřejmě i pěvecké nebo básnické výkony tříd. Na 1. stupni zvítězila třída 2.A s paní učitelkou Zahradnikovou a krásnou čerticí (38 bodů), na druhém místě měla o dva body méně 4.B paní učitelky Stafinské a třetí byla třída 1.A s paní Müllerovou.
O přestávce se pak ještě děti mohly zapojit do soutěže – vzpomenout si na filmy, které mají v názvu čerta (např. S čerty nejsou žerty, Čert ví proč, Čertova nevěsta apod.), popsat čerta a nakreslit anděla. Na druhém stupni se hemžilo čertů a andělů podstatně méně (nejstrašidelnější byl čert Sam), ale přesto jsme nějaké spočítali – s 25 body zvítězila třída 9.B paní učitelky Seberové, a to hlavně díky členům žákovské rady a těm také patří velký dík za pomoc v organizaci. Do této akce se s velkou vervou zapojila téměř celá žákovská rada.


Co nás ještě čeká v zimě?
Koulovačka, lyžovačka, no samozřejmě...Ale také několik akcí školy. Poslední velkou událostí celé školy bude Vánoční koncert dne 19.12. od 17 hodin v evangelickém kostele na Rozvoji. Vzhledem k tomu, že tam bude účinkovat spousta našich žáků a vašich spolužáků, určitě by bylo dobré je podpořit účastí jako diváci. Vezměte dědečky, babičky i tety Běty a přijďte. Program připravený třídními učiteli, p. uč. Wantulok a p. uč, Kaletou bude určitě zajímavý!
Těsně před prázdninami se ve středu odpoledne odehraje BASKETBALOVÝ TURNAJ druhého stupně. Pak ještě v pátek vánoční besídky tříd a už tu budou Vánoce.

Přejeme, abyste je prožili v pohodě, dostali to, co si přejete a zasloužíte:) a do Nového roku 2018 spoustu příjemných zážitků a povedených písemek!

Další fotky z akcí žákovské rady si můžete prohlédnout zde.


Za Žákovskou radu Karin Bujoková

Žádné komentáře:

Okomentovat